trendy webdesign pixel

Trendy webdesignu pro rok 2023

Třetí turbulentní rok, rok 2022, přinesl obrovské kulturní a společenské změny ve všech aspektech života, které mohou být patrné i ve webovém designu. A co víc, technologická zařízení jsou stále výkonnější, což umožňuje pokročilejší interakce a možnosti designu. Ale vedle progresivních a progresivních designových technik je zde také prostor pro jednodušší a ohleduplnější design…

V tomto příspěvku na blogu nastíníme některé z trendů webdesignu, které budou definovat rok 2023.

Navigace z 90. let

Retro 90. let se stalo velkým tématem trendů webdesignu minulého roku – výrazem kolektivní touhy po nevinnosti raného internetu. V roce 2023 tento trend nevykazuje žádné známky poklesu. Designéři nyní vylepšují svou kreativní interpretaci nostalgie se zvláštním důrazem na navigaci.

* Cargo
* Sirup

Scrapbooková estetika

Minulý rok byl svědkem obrovského technologického pokroku, který vyvrcholil velmi očekávaným startem vesmírného dalekohledu Jamese Webba. Ale s futurismem často přichází touha získat zpět přírodní svět. Na webových stránkách roku 2023 se tento impuls projevuje prostřednictvím scrapbookových a DIY prvků. Tyto webové stránky často obsahují kresby doodle, ručně psané písmo, grafiku nálepek a koláže typu cut-and-paste. Nejen, že tyto ručně vyráběné prvky znovu vytvářejí hmatový zážitek z procházení oldschoolovým zinem, ale místo automatizované přesnosti navozují pocit intimity a nedokonalosti. Ale zatímco ručně vyráběná estetika se staví proti trikům hi-tech trendů, nežije v popírání naší technologické reality. Tyto návrhy jednoduše zahrnují obě strany, fyzickou i digitální koexistující jako jednu.

* Freakmag
* Marmoset

Překrývající se text

Webdesign byl dlouho rukojmím mřížky, kde jsou rozvržení uspořádána do úhledných, rovnoměrných prostorů a vše je na svém správném místě. Weboví designéři narážejí na tuto vnucenou strukturu prostřednictvím technik porušujících pravidla, jako je loňský neobrutalismus, který změkčil avantgardnější kvality tradičního brutalismu. Zdá se, že se tyto snahy vyplatily, protože jedna z běžnějších charakteristik brutalismu – překrývající se a přeplněný text – se na webových stránkách v roce 2023 neustále objevuje.

* Florent Hancquart
* Monde Marafane

Parallax zoom scrolling

Paralaxový efekt je animační technika, při které se prvky popředí pohybují rychleji než prvky pozadí, což vytváří pocit realismu a hloubky. Již několik let je to populární estetika webového designu, ale webové stránky roku 2023 konkrétně upřednostňují paralaxní zoom rolování.

Libí se Vám nové prvky v designu?

Vytvoříme pro Vás webové stránky podle nejnovějších trendu. Napište nám na kontakt@britemedia.cz nebo použijte chat

Sledujte nás na instagram!